Diskutime mbi temat ne drejteisa.blogspot.com
 
ForumPortalliGalleryKėrkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Dy Fėmijė jetojnė 15 ditė nė varrė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Vullnet

Vullnet

Numri i postimeve : 54
Age : 33
Registration date : 14/03/2007

Dy Fėmijė jetojnė 15 ditė nė varrė Empty
MesazhTitulli: Dy Fėmijė jetojnė 15 ditė nė varrė   Dy Fėmijė jetojnė 15 ditė nė varrė Icon_minitimeWed Mar 14, 2007 2:39 am

E lusim All-llahun xh.sh. qė tė ju shpėrblejė dhe tė ju forcojė gjatė leximit tė kėsaj ngjarjeje nga ngjarjet mrekulli hyjnore.

Kjo ngjarje ka ndodhė realisht nė EGJIPT dhe ėshtė shfaqur nė televizionin EGJIPTJAN nė emisionin "Prapa Fshehtėsive"

Njė grua tė cilės i ka vdekė burri gjersa ishte nė muajt e parė tė shtatzanis me fėmiun e dytė ndėrsa ajo kishte njė vajzė afėrsishtė katėr vjeqare,kur i ishte ofruar koha e lindjes kishte ndje nė vete se nuk do tė jetonte pas kėsaj lindje,sikur po ndjente nė vete se do tė vdes gjatė lindjes sė fėmiut tė dytė,kishte kėrkuar nga vėllau i saj qė tė pėrkujdeset pėr vajzen dhe foshnjėn qė do tė lindė,ngase ajo ndjente qė po e pret diqka e panjohur,dhe gjatė lindjes ajo vdes,ndėrsa All-llahu xh.sh. e kishte furnizuar me njė fėmijė.

Vėllau si saj pasiqė e varros tė motrėn kthehet nė shtėpi me vajzen katėr vjeqare dhe me foshnjėn,kurse gruaja e tij nuk e pranon njė diqka tė tillė duke i thėnė: ose ajo ose fėmijėt e motrės sė tijė nė shtėpi,atėher daja i fėmijve ngritet natėn dhe i merr tė dy fėmijėt e motrės me vete dhe drejtohet pėr nė varreza,kur arrin te varri i motrės fillon ta hap varrin dhe e vendosė foshnjėn nė varrė por kur donė ta vendosė vajzen ajo qan e ai i jep asaj njė lodėr dhe i thotė:kur fėmija fillonė tė qajė luaj me lodėr e unė do tė kthehem pėr tė ju sjellė ushqim,dhe e mbyll varrin e largohet.

Nė mėngjes gjersa njė person ishte duke kaluar pranė varrit ndėgjonė njė zė tė lodres brenda nė varr,frikėsohet shumė dhe largohet me shpejtėsi,prapė tė nesėrmen kalonė pranė varrit dhe ndėgjon tė njėjtin zė tė lodres,largohet me shpejtėsi nga frika dhe fillonė tė mendoj se qka mundė tė jetė ajo qė po ndodhė nė brendėsi tė atijė varri.Kalonė njė kohė e gjatė dhe ai nuk kalonė pranė atijė varri pėrfėrsisht pesėmbėdhjetė ditė pastaj shkonė prapė pranė varrit dhe ndėgjon prapė tė njėjtin zė,tubon njė grup njerėzish dhe ju tregon pėr atė qka i ka ndodh.

Grupi i burrave shkojnė me tė te varri dhe ndėgjojnė zėrin e lodrės e hapin varrin (dhe kėtu ndodh ajo qė i rrėnqeth trupat),shohin vajzėn dhe foshnjėn qė tė dy gjallė pranė kufomės sė nėnės sė tyre.

Lajmėrojnė policinė dhe pėrfaqėsin e pėrgjithėshme dhe mjekun ligjor.

Kur ėshtė pyetur vajza e vogėl se qka ka ndodhur,vajza ju tregon se qka ka vepruar daja i saj,kur ėshtė pyetur se si ka kaluar tėr kjo kohė dhe ajo ėshtė e gjallė ndėrsa ka qenė pa ushqim dhe pa ujė, vajza pėrgjigjet : Kur ka qajtė vėllau unė kamė luajtur me lodėr pastaj ėshtė ngritė nėna nga gjumi dhe e ka ushqyer vėllaun pastaj prap ka fjetė,ndėrsa unė kur kamė ndje uri ka ardhė njė pėrson me rroba tė bardha dhe mė ka dhėnė ushqim e ėshtė larguar.

Ndėrsa kur ėshtė pyetur mjeku ligjor pėr gjendjen e kufomes,mjeku ėshtė pėrgjigjur se kufoma ka qenė e nxehtė sikur tė ishte e gjallė e jo qė kanė kaluar njėzet ditė pas varrosjes sė sajė.

Policija ka burgos dajen e fėmijėve dhe gjykata ka ngritė padi ndaj tijė pėr varrim tė foshnjės dhe fėmijės pėr sė gjalli

Shpresoj qė kjo ngjarje ju ka bėrė tė quditeni,dhe tė jetė njė mėsim pėr ne tė gjithė.


Pėrktheu nga arabishtja : ZUHDI HAJZERI Student nė Universitetin e El-Az-harit Kajro Egjipt
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.derislam.siteboard.de
 
Dy Fėmijė jetojnė 15 ditė nė varrė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
DREJTESIA-REALITETI :: Kategoria e pare! :: Teme e Lire-
Kėrce tek: