Diskutime mbi temat ne drejteisa.blogspot.com
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Poexi nga Halil Ibrahimi

Shko poshtė 
AutoriMesazh
HamdiNuhiju
Admin
avatar

Numri i postimeve : 374
Registration date : 02/03/2007

MesazhTitulli: Poexi nga Halil Ibrahimi   Fri Mar 16, 2007 7:16 pm

RINGJALLJA

Njė copė e vetes sime vazhdimisht pėrzihet me erėn,
Ik mbi pullazet e kujtimeve tua
Rėnkon nė kulmin e tradhtisė sime
E tradhtuar kthehet tek unė


Sytė e zemrės sime nė pafundėsi prehen me muzgjet e harresės
Fshihen nga ndjenjat e shtypura tė pafajėsisė
Klithin mbi gjakun e rrugėve
Tė verbėr vdesin nė heshtjen time


Ecja ime me refren vajton pėr djajtė
E ndėshkuar gjėmon nėn supet e kitarės pa tela
Harron tė ecė qiellit
Tė gjymtuara krahėpahur ia pret lindjet vdekja
Sa vdekshėm ėshtė pa Tė


Dhe vrapoj, vrapoj, vrapoj, vrapoj
E harroj vetveten dhe ringjallem nė vuajtjen tėnde
Vdekjen e ngadhėnjej
Dhe mėsoj se lindja pėr Tė nuk mbaron kurrė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Poexi nga Halil Ibrahimi
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
DREJTESIA-REALITETI :: Kategoria e pare! :: Ketu shkruani ndonje Poezi-
Kėrce tek: