Diskutime mbi temat ne drejteisa.blogspot.com
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Poezi nga Jehona Percuku

Shko poshtė 
AutoriMesazh
HamdiNuhiju
Admin
avatar

Numri i postimeve : 374
Registration date : 02/03/2007

MesazhTitulli: Poezi nga Jehona Percuku   Mon Mar 26, 2007 9:36 am

SEKRETI I JETESNese jeton ne kete moment,


je perjetim i erresires dhe drites,


qdo gje qe shijon me te vertet,


Jeta, eshte dhurat e natyres
Kur ne kerkojme meshire,


qetesine shpirteore te vetevetes,


pajtohu me zemer e deshire,


Dashuria, dhurat e jetes.
Qdo Ēast qe e jeton, falė,


respekt, shprese e gjallerise,


Ne ty nje jet e re po lind,


Puthja, dhurat e dashurise.
Njeriun fjala e nderton,


sherim i syrit bukuria,


e nga mbrenda e vlereson,


Rrenja e fjales eshte Dashuria...


Jehona Perquku, Vushtrri
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
HamdiNuhiju
Admin
avatar

Numri i postimeve : 374
Registration date : 02/03/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi nga Jehona Percuku   Mon Mar 26, 2007 9:37 am

VLERA

Gjdo gjė ne jetė,
ėshtė e mirė dhe me vlerė,
edhe pse ndoshta mendon,
se ty nuk tė pėrket.

Ajo qė ėshtė e pastėr,
ajo qė ėshtė e shenjtė,
edhe nese je i varfėr,
tek ty do te gjej vend!

Kur hėna e dielli perėndon,
shpresa e fundit humbet,
zemra mendon se t'pushon,
mos harro se kurr nuk je vet.

Ai ėshtė me ty qdohere,
tė mbron pa mbules,
ZOTI qoft me ty gjithmonė,
Ai te fali jet pėrher.....

JEHONA PERQUKU
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Poezi nga Jehona Percuku
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
DREJTESIA-REALITETI :: Kategoria e pare! :: Ketu shkruani ndonje Poezi-
Kėrce tek: