Diskutime mbi temat ne drejteisa.blogspot.com
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Poezi nga SHEJH EBU SA’ID EBUL HAIR

Shko poshtė 
AutoriMesazh
HamdiNuhiju
Admin
avatar

Numri i postimeve : 374
Registration date : 02/03/2007

MesazhTitulli: Poezi nga SHEJH EBU SA’ID EBUL HAIR   Mon Mar 26, 2007 10:02 am

Ē'ĖSHTĖ SUFIZMI?
SHEJH EBU SA’ID EBUL HAIR
(967-1049)

Ē’ĖSHTĖ SUFIZMI ?

Nėse veten
Nuk e flijoni
Atėherė,
Kohėn tėnde
Me marrėzira
Mos e shpenzoni.
Sufizmi ėshtė
Pėrqėndrimi
Te shikimi
Tek Ai
Qė ėshtė Njė,
Dhe tė jetuarit
Tė drejtuarit
Tek Ai
I Cili
Ėshtė Njė…

Pėrktheu nga anglishtja:
Mexhid YVEJSI,Gjakovė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
HamdiNuhiju
Admin
avatar

Numri i postimeve : 374
Registration date : 02/03/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi nga SHEJH EBU SA’ID EBUL HAIR   Mon Mar 26, 2007 10:03 am

P E R D J A

SHEJH EBU SA’ID EBUL HAIR
(967-1049)

P E R D J A

Perdja ndėrmjet
Njeriut dhe Zotit
Nuk ėshtė bota,
Ėshtė pėrfytyrimi
Se “Unė” kaloj dhe
Pėrtej vetes pėrshkoj.

Kudo qė pėrfytyrimi
“Unė” ekziston
Ėshtė xhehnem,
Kudo qė pėrfytyrimi
“Unė” mungon
Xhennet i thonė…

Pėrktheu nga anglishtja:
Mexhid YVEJSI, Gjakovė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Poezi nga SHEJH EBU SA’ID EBUL HAIR
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
DREJTESIA-REALITETI :: Kategoria e pare! :: Ketu shkruani ndonje Poezi-
Kėrce tek: