Diskutime mbi temat ne drejteisa.blogspot.com
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Ditari i nje foshnje te palindur

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Vullnet

avatar

Numri i postimeve : 54
Age : 32
Registration date : 14/03/2007

MesazhTitulli: Ditari i nje foshnje te palindur   Mon Apr 02, 2007 6:48 pm


3. TETORSot fillon jeta ime. Prindėrit e mi kėtė ende nuk e dinė, mirėpo unė jam kėtu.

Do tė jem vajzė me flokė bjonde dhe sy tė kaltėrt. Tė gjitha formimet e mia janė tė gatshme, dihet bile edhe qė do tė jem e dobėt nė lule.19. TETORDisa do tė thonė qė nuk jam personalitet i vėrtetė dhe qė ekziston vetėm nėna ime.

Mirėpo unė jam personalitet i vėrtetė sikurse grimcat e bukės janė ashtu si buka. Nėna ime ekziston, ekzistojė poashtu edhe unė.23. TETORTash po e hap gojėn; paramendoni vetėm, pėr njė vit unė do tė qeshem, e pastaj edhe do flas. E di cila do tė jetė fjala ime e parė: “nėnė”.


25. TETORZemra ime sot filloi tė rrah. Prej kėtij momenti deri nė fund tė jetės sime do tė rrah pa u ndalur dhe pa pushuar. Dhe pas shumė vitesh kur tė lodhet atėherė do tė ndalet dhe unė do vdes.2. NĖNTORĒdo ditė nga pak rritem. Kėmbėt dhe duart e mia tashmė janė formuar. Mirėpo do tė zgjas derisa tė qėndrojė nė kėto kėmbė tė mia dhe me ndihmėn e nėnės tė fillojė tė eci. Dhe derisa tė mund tė mbledh lule dhe tė pėrqafojė babain tim.12. NĖNTORNė duart e mia formohen gishtėrinjtė. O sa janė tė vegjėl. Do tė mund ta ngrejė nėnėn time pėr flokė .20. NĖNTORPorsa sot doktori i ka thėnė nėnės sime qė unė jetoj kėtu nėn zemrėn e saj. Oh sa e gėzuar duhet tė jetė tani. A je e lumtur nėnė???25. NĖNTORNėna dhe babai tani me siguri mendojnė se si tė mė emėrojnė. E ata aspak nuk e dinė qė unė jam njė vajzė e vogėl. Dėshirojė tė quhem Susi. Ah sa e madhe jamė bėrė.10. DHJETORFlokėt e mia kanė filluar tė rriten. Janė aq tė butė dhe tė lėmuar, tepėr tė bukur. A thua vallė edhe nėna ime i ka kėsi flokė?13. DHJETORSė shpejti do tė mund tė shoh, tash ėshtė errėsirė kudo rreth meje. Kur nėna tė mė sjellė nė jetė, vetė do tė mund ta shoh dritėn e diellit dhe lulet. Por mė sė shumti dėshirojė ta shoh nėnėn time. Si dukesh vallė, nėnė???24. DHJETORA dėshiron nėna tė i dėgjojė rrahjet e zemrės sime? Shumė fėmijė lindin tė sėmurė, por zemra ime ėshtė aq e fortė dhe e shėndoshė. Rreh aq barabartė: bum – bum, bum – bum. Nėnė ti do tė kesh njė vajzė tė shėndoshė.28. DHJETORNėna ime mė ka mbytur !!! (ABORTUS)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.derislam.siteboard.de
Ali

avatar

Numri i postimeve : 13
Age : 31
Localisation : Tetova [ jo dhe shume kohe ]
Registration date : 15/03/2007

MesazhTitulli: Re: Ditari i nje foshnje te palindur   Mon Apr 09, 2007 1:21 am

Eshte INteresant ... edhe pse Abort bejn .. por ka raste kur edhe japin shume parash qe t`ju ndrohet femija , nese eshte femer jep para Atyre me Pallto te Bardha Per t`ja Ndruar Femijen Duke Kundershtuar Caktimin e Krijuesit ... Zot na Ruj ...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Ditari i nje foshnje te palindur
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
DREJTESIA-REALITETI :: Kategoria e pare! :: Teme e Lire-
Kėrce tek: