Diskutime mbi temat ne drejteisa.blogspot.com
 
ForumPortalliGalleryKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Katėr vite mė vonė, Palestina dhe Iraku

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Visar Korenica
Admin
Visar Korenica

Numri i postimeve : 15
Age : 35
Registration date : 02/03/2007

Katėr vite mė vonė, Palestina dhe Iraku Empty
MesazhTitulli: Katėr vite mė vonė, Palestina dhe Iraku   Katėr vite mė vonė, Palestina dhe Iraku Icon_minitimeTue Apr 10, 2007 11:22 pm

Katėr vite mė vonė, Palestina dhe IrakuKatėr vite mė vonė, Palestina dhe Iraku 2006043000280301


Kur Irakianėt votuan nėn okupim, Perėndimi i pranoi zgjedhjet
Kur Palestinezėt votuan nėn okupim, Perėndimi i refuzoi zgjedhjet


Kur zgjedhjet njohėn okupimin, Perėndimi vjedh naftėn e tij
Kur zgjedhjet refuzuan okupimin, Perėndimi vjedh paratė e tij


Si mund te flasim pėr demokraci nėn (ndonjė) okupim ??
Si mund tė flasim pėr diēka nėn okupim ??


Si mund ta luftojmė korrupcionin kur jemi tė uritur ??
Si mund t’i ushqejmė fėmijėt tanė
kur paratė tona gjinden nė gjepat e okupuesėve ??


Si mund tė kemi liri
kur ēlirimtarėt e huaj na marrin lirinė pėr tė na ēliruar ??


Si mund ta ushqejmė lirinė
kur ne nuk kemi as bukė ??


Iraku, ku lindi Ibrahimi a.s.
kujton sot Palestinėn
aty ku vdiq Ibrahimi a.s. .


Iraku, ku civilizimi kishte lindur
e kujton sot Palestinėn
aty ku barbarizmat e fundit sundojnė.


Iraku, ku ligji e kishte parė ndonjėherė dritėn
kujton sot Palestinėn
aty ku tanket (merkavat) mund tė bėhen gjykatės.


Iraku, ku Eufrati tani ėshtė kthyer nė tė kuqe
kujton sot Palestinėn
ku lumejtė e Jordanisė kthehen nė kryp.


Liria e imponuar nuk ėshtė Demokraci
dhe Demokracia e detyruar nuk ėshtė Liri

Cionizmi nuk ėshtė Judaizmi
dhe
Amerikanizmi nuk ėshtė ndonjė komb emancipues


Katėr vite nė Irak
baraz me
59 vite nė Palestinė
baraz me sundimin e sė keqės.

Visar Korenica
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://drejtesia.blogspot.com
 
Katėr vite mė vonė, Palestina dhe Iraku
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
DREJTESIA-REALITETI :: Kategoria e pare! :: Teme e Lire-
Kėrce tek: