Diskutime mbi temat ne drejteisa.blogspot.com
 
ForumPortalliGalleryKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Si tė shėrohet zemra e muslimanit?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ebuemirNumri i postimeve : 3
Registration date : 22/10/2007

Si tė shėrohet zemra e muslimanit? Empty
MesazhTitulli: Si tė shėrohet zemra e muslimanit?   Si tė shėrohet zemra e muslimanit? Icon_minitimeMon Oct 22, 2007 11:57 pm

Vėllezėr musliman dhe motra muslimane e dini fare mirė se qfarė gjendje kaosi e ka kapluar botėn e "(pa)modernizuar", ku pjesė e kėsaj bote jemi edhe ne muslimanėt dhe pėrshkak tė kėsaj gjendje e pash tė arsyeshme qė tė diskutojmė rrethė kėsaj teme qė sa do pak tė pėrmirėsohemi nė gjendjen tonė nė mėnyrė qė edhe All-llahu a.w.xh. ta pėrmirėson gjendjen tonė. Resulullahi s.a.w.s. thotė: Nė trupin e njeriut ekziston njė organ, po qe se ai organ ėshtė i sėmur i tėr trupi ėshtė i sėmur, e ai organ ėshtė zemra.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
HamdiNuhiju
Admin
HamdiNuhiju

Numri i postimeve : 374
Registration date : 02/03/2007

Si tė shėrohet zemra e muslimanit? Empty
MesazhTitulli: Re: Si tė shėrohet zemra e muslimanit?   Si tė shėrohet zemra e muslimanit? Icon_minitimeThu Oct 25, 2007 12:48 pm

Urime per temen e qelluar qe e ke hapur ketu ne kete forum.
Ka shansa qe te shkruhet ne kete teme shumecka , bile dikush mund edhe te mbroje tezen e doktoratures ne kete teme.
Padyshim qe zemra eshte ai vendi prej ku buron imani i njeriut dhe zemra eshte ai vendi ku sulmohet imani i njeriut.
Rreth kesaj teme shpresoj te shkruaj ndonje artikull dhe se shpejti do ua sjelle edhe ne blog edhe ne forum.
Me dua per juve Hamdiu, Kumanove
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Si tė shėrohet zemra e muslimanit?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
DREJTESIA-REALITETI :: Kategoria e pare! :: Teme e Lire-
Kėrce tek: