DREJTESIA-REALITETI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Diskutime mbi temat ne drejteisa.blogspot.com
 
ForumPortalliGalleryKėrkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Ditari i nje foshnje te palindur

Shko poshtė 
2 posters
AutoriMesazh
Vullnet

Vullnet


Numri i postimeve : 54
Age : 37
Registration date : 14/03/2007

Ditari i nje foshnje te palindur Empty
MesazhTitulli: Ditari i nje foshnje te palindur   Ditari i nje foshnje te palindur Icon_minitimeMon Apr 02, 2007 6:48 pm

Ditari i nje foshnje te palindur Embrion
3. TETOR



Sot fillon jeta ime. Prindėrit e mi kėtė ende nuk e dinė, mirėpo unė jam kėtu.

Do tė jem vajzė me flokė bjonde dhe sy tė kaltėrt. Tė gjitha formimet e mia janė tė gatshme, dihet bile edhe qė do tė jem e dobėt nė lule.



19. TETOR



Disa do tė thonė qė nuk jam personalitet i vėrtetė dhe qė ekziston vetėm nėna ime.

Mirėpo unė jam personalitet i vėrtetė sikurse grimcat e bukės janė ashtu si buka. Nėna ime ekziston, ekzistojė poashtu edhe unė.



23. TETOR



Tash po e hap gojėn; paramendoni vetėm, pėr njė vit unė do tė qeshem, e pastaj edhe do flas. E di cila do tė jetė fjala ime e parė: “nėnė”.






25. TETOR



Zemra ime sot filloi tė rrah. Prej kėtij momenti deri nė fund tė jetės sime do tė rrah pa u ndalur dhe pa pushuar. Dhe pas shumė vitesh kur tė lodhet atėherė do tė ndalet dhe unė do vdes.



2. NĖNTOR



Ēdo ditė nga pak rritem. Kėmbėt dhe duart e mia tashmė janė formuar. Mirėpo do tė zgjas derisa tė qėndrojė nė kėto kėmbė tė mia dhe me ndihmėn e nėnės tė fillojė tė eci. Dhe derisa tė mund tė mbledh lule dhe tė pėrqafojė babain tim.



12. NĖNTOR



Nė duart e mia formohen gishtėrinjtė. O sa janė tė vegjėl. Do tė mund ta ngrejė nėnėn time pėr flokė .



20. NĖNTOR



Porsa sot doktori i ka thėnė nėnės sime qė unė jetoj kėtu nėn zemrėn e saj. Oh sa e gėzuar duhet tė jetė tani. A je e lumtur nėnė???



25. NĖNTOR



Nėna dhe babai tani me siguri mendojnė se si tė mė emėrojnė. E ata aspak nuk e dinė qė unė jam njė vajzė e vogėl. Dėshirojė tė quhem Susi. Ah sa e madhe jamė bėrė.



10. DHJETOR



Flokėt e mia kanė filluar tė rriten. Janė aq tė butė dhe tė lėmuar, tepėr tė bukur. A thua vallė edhe nėna ime i ka kėsi flokė?



13. DHJETOR



Sė shpejti do tė mund tė shoh, tash ėshtė errėsirė kudo rreth meje. Kur nėna tė mė sjellė nė jetė, vetė do tė mund ta shoh dritėn e diellit dhe lulet. Por mė sė shumti dėshirojė ta shoh nėnėn time. Si dukesh vallė, nėnė???



24. DHJETOR



A dėshiron nėna tė i dėgjojė rrahjet e zemrės sime? Shumė fėmijė lindin tė sėmurė, por zemra ime ėshtė aq e fortė dhe e shėndoshė. Rreh aq barabartė: bum – bum, bum – bum. Nėnė ti do tė kesh njė vajzė tė shėndoshė.



28. DHJETOR



Nėna ime mė ka mbytur !!! (ABORTUS)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.derislam.siteboard.de
Ali

Ali


Numri i postimeve : 13
Age : 37
Localisation : Tetova [ jo dhe shume kohe ]
Registration date : 15/03/2007

Ditari i nje foshnje te palindur Empty
MesazhTitulli: Re: Ditari i nje foshnje te palindur   Ditari i nje foshnje te palindur Icon_minitimeMon Apr 09, 2007 1:21 am

Eshte INteresant ... edhe pse Abort bejn .. por ka raste kur edhe japin shume parash qe t`ju ndrohet femija , nese eshte femer jep para Atyre me Pallto te Bardha Per t`ja Ndruar Femijen Duke Kundershtuar Caktimin e Krijuesit ... Zot na Ruj ...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Ditari i nje foshnje te palindur
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
DREJTESIA-REALITETI :: Kategoria e pare! :: Teme e Lire-
Kėrce tek: